Каталог
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
Назад
Бренди
ELITE
SUNTOUR
LONGUS
SELLE ROYAL
SELLE ITALIA
MICHELIN
11 листопада
Як вибрати трюкової самокат?

Як вибрати трюкової самокат?

Попит на трюкові самокати зростає з кожним сезоном і запитань "Як вибрати трюкової самокат?" ми чуємо все більше і більше. Тому нижче пропонуємо маленьку інструкцію по вибору трюкового самокату. Коротко розкажемо про стрітові та паркові самокати, різноманітність компресій та саме головне як придбати якісний трюковий самокат, щоб потім не пожалкувати.

Трюковий самокат. Стріт чи парк?

Парковий самокат купляють, якщо більшість трюків буде робитися на підготовлених майданчиках (скейт парках, окремих рампах, фан боксах та т.п.). У паркових самокатах зазвичай вужча (ніж у стрітових) дека та колеса діаметром 100-110 мм. 

Стрітові самокати купляють, якщо більшість трюків буде робитися з використанням всього, шо є на вулиці (перила, пандуси, сходи). Дека для стрітових самокатів ширше та важча ніж у паркових самокатів. Стрітові самокати повинні бути більш надійними та стійкими. Колеса 110-125 мм.

А далі розпишемо на що саме треба звертати увагу.

Вага
Вага більшості трюкових самокатів близько 4 кілограм. Якщо самокат важить менше 3,5 кг, то це або дуже дорогий кастомний самокат або щось китайське та неякісне. 

Моделі легше підійдуть початківцям - на них простіше вчитися новим трюкам. Самокати для початківців. Також легкі моделі користуються попитом у прихильників паркового катання - такі самокати простіше крутити.
Стріт райдери, як правило, навпаки, катаються на більш важких самокатах - в стріте важлива міцність, а вона як правило досягається за рахунок більшої кількості металу, а значить більшої ваги.

Діаметр коліс
Від діаметра колеса залежить швидкість, маневреність і стійкість.

Початківцям і юним райдерам підійдуть трюкові самокати з колесами 100-110 мм. Такі самокати менш швидкісні, але більш стійкі.
Райдерам постарше і досвідченіші, варто вибирати трюкові самокати з колесами 110-125 мм. Швидкість самокатів з такими колесами вище. Самокати для досвідчених райдерів.

Розмір коліс змінюється і в залежності від стилю катання - для стріту частіше вибирають колеса 110-125 мм, а для парку 100-115 мм.

Типи та матеріали колісних дисків
Колісні диски трюкових самокатів ділять на спиць і литі. Вони відрізняються вагою і не поступаються один одному по надійності.

Матеріали виготовлення дисків - пластик або алюміній. Пластикові диски легше алюмінієвих але такі колеса трохи м'якше, менш надійні, ніж алюмінієві. Зазвичай пластикові диски ставлять на трюкові самокати початкового рівня. 
Алюмінієві диски важче, але міцніше і жорсткіше. Вони витримують будь-які трюки. Їхати на них виходить швидше та служити вони будуть набагато довше.

Висота та ширина керма
Вибір висоти і ширини керма залежить від зрісту райдера та стилю катання. Стандартне положення керма для трюкового самоката - район талії або трохи нижче (3-5 см).
Ширина керма самоката вибирається пропорційно ширині плечей райдера. Крім того, розміри керма залежать і від стилю катання. У стрите воліють високі та широкі керма, а у парку використовують рулі нижче і вужче.
Зразкові значення співвідношення висоти керма і зріста райдера наведені на малюнку. Але вони не універсальні, кому-то краще їздити на більш високому кермі, а кому-то для трюків комфортніше низькі керма. Кожен обирає, то що йому подобається та зручніше.

Розміри деки
Вибір довжини і ширини деки трюкового самоката залежить від розміру взуття райдера і стилю катання. Для правильного підбору треба встати на деку і поставити ноги по діагоналі, під кутом 45 градусів. Дека підходить якщо взуття звисає не більш 4-5 сантиметрів з переду та з заду.
Для великих розмірів взутті варто вибрати довгу і широку деку, і навпаки.

Також розмір деки залежить і від переваг в катанні. Для стріту вибирають широкі - на них краще виконувати ковзання - широкі деки стійкіше на перилах і гранях, а для парку віддають перевагу більш компактним і вузьким декам для виконання технічних трюків.

як обрати самокат по зрісту

 

Системи компресії

системи компресії трюкових самокатів


Різьбова компресія
Проста і недорога система, яка широко використовується в самокатах для новачків. Найчастіше різьбова компресія обертається не на відкритих підшипниках. А значить такий тип компресії потрібно частіше обслуговувати. Вилка тримається за рахунок гайки, що затискає рульову. Ми не рекомендуємо купляти трюковий самокат з різьбовою компресією. Такі самокати звісно коштують дешевше але підкручувати вам їх прийдеться через день... 

SCS компресія
Це сама надійна і важка компресія, через це досить дорога. Хомут тримає одночасно і вилку, і кермо. Затискається болтом і якорем, встановленим у вилці. Ця компресія користується попитом у досвідчених райдерів.

KS (ICS) компресія
Легка і відносно недорога система, підходить для більшості рулів і вилок. Якір встановлюється в кермо, компресійний болт проходить через вилку від низу до верху. Хомут фіксує положення керма на вилці і одночасно підтримує компресію, запобігаючи люфту. 
Система надійна але не дуже зручна (для затягування компресії потрібно знімати колесо). Тому зустрічається досить рідко.

HIC (iHIC) компресія
Компресія тримається за допомогою якоря і болта, встановленого зверху вниз через проставлення (жовта на схемі). Хомут затискає кермо, вилку і проставлення. У системи невелика вага і висока надійність.

HIC і iHIC - однакові за принципом роботи системи. iHIC встановлюють для рулів зі стандартним (габаритним) діаметром - 31.8 мм, а HIC встановлюють для oversize (негабаритних) рулів діаметром 34.9 мм. Але під iHIC потрібна спеціальна вилка зі зменшеним діаметром штока, а HIC можна встановити практично на будь-яку вилку. 

Сподіваємося ця стаття пояснила основні моменти вибору трюкового самоката. Якщо у вас залишились питання, ви можете задати їх нам у соціальних мережах, онлайн чаті або за телефонами: (063) 304-86-86, (098) 204-86-86, (066) 224-86-86. Ми завжди допоможемо!

Купити самокат та запчастина для самокатів можливо тут

Поділитись: